Lazer Epilasyon

Dört mevsim uygulanabilen lazer epilasyon, acısız, ağrısız, her tene uygulanabilen uygulamamızdır. Kadın ve erkeğin hayatında büyük kolaylık sağlayan Lazer epilasyon, inatçı kıllarda bile uyguladığımız ve başarılı sonuçlar aldığımız bir yöntemdir. Işıl ışıl, pürüzsüz bir cilt ile her ana hazır olmak lazer epilasyon ile mümkün olur. Lazer epilasyonda etkili sonuçlar alabilmek için kıl türüne ve ten rengine uygun lazerin seçimi önemlidir. Kliniğimizde ten renginize ve kıl yapınıza uygun lazer cihazını, gerekli analizlerimiz sonucu belirliyor ve işleme o şekilde başlıyoruz. Lazer epilasyon sonrası herhangi bir şekilde kendinizi soyutlamanıza gerek kalmaz, seans sonrası işinize veya sosyal çevrenize dönebilirsiniz. Lazer epilasyonun sağlığa bir zararı yoktur.

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer epilasyonun başarılı olması için öncesinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bunların başında bronz olmamak gelir. Bronz tende sanılanın aksine hiçbir lazer uygulanamaz. Düşük doz lazer uygulamaları yapılabilir fakat buda etkili epilasyon sağlamaz. Lazer epilasyon uygulamaları etkin dozda yapılır ise bronz tende yanık ve leke riski yüksektir. Bronz tende 1–2 ay beklemek gerekebilir. Bikini izi değerlendirilerek cildin normale döndüğünden emin olunmalıdır.
Lazer epilasyondan önce, kılları kökten alma işlemleri örneğin ağda, cımbız uygulanmaz. Kıllar kökte bulunursa lazer etki edebilir. Kıllar alınmış ise 1 aya kadar bekleyip uygulama yapılabilir. Kılların tamamı çıkarsa lazer epilasyon etkili olacaktır. Lazer epilasyon öncesinde uygulanacak alan temizlenir ve kıllar kısaltılır. Kısaltma işlemi 3 gün öncesinde evde jilet ya da makine ile yapılabilir.
Lazer epilasyon öncesinde epilatör kullanılmamalıdır. Lazer seans aralarında da ağda, epilatör, cımbız kullanılmaz. Kıllar jiletle kısaltılabilir. Lazer epilasyon öncesinde kullanılan ilaçlar varsa mutlaka görüşmeyi yapan uzmanlara bildirilmelidir. Bazı ilaçlar ciltte ışık hassasiyetine neden olabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer epilasyon yapılan alan lazer epilasyon sonrasında soğuk kompreslerle soğutulur ve nemlendirilir. Bu uygulama lazer epilasyon kliniğinde uygulamadan hemen sonra yapılır. Evde de lazer epilasyon sonrası nemlendirici kremler günde 3 defa kullanılmalıdır. Bir hafta kullanım genelde yeterlidir.
Lazer epilasyon sonrası tek tük kıl etkilenmeden kalabilir. Genelde az etkilenenler de tamamen dökülür. Kılları cımbız ağda gibi yöntemlerle yolmak son derece sakıncalıdır. Kılların kendiliğinden dökülmesi beklenmelidir.

Lazer epilasyon sonrası, bronzlanılmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Aksi halde lekelenmelere neden olunabilir. Mümkünse 2 hafta güneş koruyucu kullanılmalıdır. Lazer epilasyon sonrasında kalan kıllar jiletle kısaltılabilir. Bunun için 15 gün beklemek en uygundur.

İstenmeyen tüylerinizden hem sağlıklı hem de konforlu bir şekilde kurtulmak ve ipek gibi bir cildin keyfini sürmek için bizimle iletişime geçin. Formumuzu doldurun, kısa sürede iletişime geçelim, randevunuzu oluşturalım.